«

»

Мар 14

20 ПОРАД ДЛЯ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ НА КОМБІКОРМОВОМУ ЗАВОДІ

20 ПОРАД ДЛЯ ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ НА КОМБІКОРМОВОМУ ЗАВОДІ

     Сьогодні при постійному зростанні ціна на енергоносії, нестачі ресурсів, проблеми екологічного забруднення і постійно мінливій правової базі перед комбікормової промисловістю стоїть завдання скорочення енергоспоживання.

     На комбікормових заводах основними споживачами енергії є процеси дроблення і гранулювання. Оптимізація цих процесів негайно принесе помітний результат в споживанні енергії. Але є ще багато способів економії енергії на комбікормовому виробництві.

    Із задоволенням готові поділитися з вами 20 порадами щодо економії енергії і анкетою, які допоможуть вам визначити можливості економії енергії на вашому заводі.

     Дроблення і змішування

     1) Нове покоління дробарок великого діаметра споживає значно менше електроенергії при тому ж результаті дроблення, що і дробарки малого діаметра більш старшого покоління. Середня економія енергії може скласти від 15 до 20% на дрібній структурі дроблення.

     2) Використання дробарок з частотним контролером.

  • Це дозволяє налаштувати швидкість двигуна для певного рецепта і бажаної структури частинок після дроблення. Це може дати економію енергії до 4%.
  • Частотний контролер можна використовувати і для зниження струму зрушення, а значить, і

силове підключення потрібно менше.

  • Піковий струм обмежується і, отже, досягається економія.
  • Можна заощадити час за рахунок скорочення часу зупинок.
  • Втрати енергії від частотного контролера можна використовувати для вироблення енергії (З низькою гармонікою).

     3) Енергію можна економити і на правильному підборі перфорації сит під бажану структуру дроблення за рецептом. Економія може досягти 20% за рахунок використання сит з перфорацією 3 мм замість 2,5 мм. При оснащенні дробарки автоматичною зміною сит сита можна легко і швидко змінювати, поки немає дроблення між порціями, що дозволяє працювати без простою дробарки.

     4) Своєчасна заміна зношених молотків і сит дозволяє експлуатувати дробарку на оптимальних настройках, тим самим заощаджуючи енергію.

    5) Просіювання дрібних компонентів перед дробленням може збільшити економію енергії до 5%, оскільки ці компоненти не потрібно дробити.

     6) Одиничне, на противагу множинного, дроблення веде до поліпшення якості дробленого продукту і економії енергії до 20% завдяки оптимальному використанню дробарки (більше порції і менше час простою). Однак, для одиничного дроблення потрібні інвестиції на додаткові силоси зберігання.

     7) Установка попереднього змішувача перед дробаркою дозволяє досягти більш рівномірне навантаження дробарки, що, в свою чергу, веде до економії часу, а значить, і енергії.

     8) Обмеження забруднення в змішувачах може швидко дати економію енергії до 20%. Забруднення в змішувачах можна зменшити, якщо використовувати окремі змішувачі для рідких компонентів.

     Процес гранулювання і кондиціювання

     9) Паровий кондиціонування корми в LTV з контролем часу може збільшити економію енергії до 20%. В процесі кондиціонування волога глибше проникає в розсипний корм і робить його більш сформованим. для отримано гранулятор

10) Чим вище потреба в гранулах хорошої якості, тим вище енергоспоживання і знос роликів і матриць. Правильний вибір PDI (= індексу міцності гранул) може забезпечити економію енергії.

 11) Використання автоматичного регулювання роликів. Переміщення роликів в холостому режимі дозволяє економити енергію і в той же час збільшити термін служби роликів і матриці.

12) Використання частотного контролера для обмеження струму пуску і оптимізації швидкості матриці.

    Охолодження

     13) Протиточні охолоджувачі більш енергоефективні, ніж стрічкові, і займають менше місця.

     14) Використання вентиляторів з частотними контролерами допомагає економити енергію до 20%. Вентилятори з частотними контролерами дозволяють регулювати

кількість повітря під мінливі умови.

Загальна

     15 Система приводу

Перш за все, енергію можна економити за рахунок застосування приводів з низьким споживанням енергії (IE3).

     16) Транспортне обладнання

З точки зору енергоспоживання системи механічного транспорту більш переважні, ніж пневмотранспорт. Енергоспоживання пневмотранспорта в 2-5 раз вище. Пневматичні системи більш кращі для мінімізації ризику забруднення.

     17) Система стисненого повітря

Застосування сучасної модульної системи стисненого повітря запобігає витоку і забезпечує оптимальний потік. Це дозволяє економити енергію до 30%.

     18) Профілактичне обслуговування

Своєчасна заміна зношених компонентів і матриць в грануляторі дозволяє експлуатувати обладнання з оптимальними настройками, тим самим заощаджуючи енергію.

     19) Автоматичне управління виробництвом. Велика автоматизація управління процесом дозволяє економити енергію. Ключові фактори:

  • Скорочення часу простою.
  • Оптимізація налаштувань і експлуатації.
  • Покращення профілактичного обслуговування.
  • Своєчасна очищення змішувачів і лінії гранулювання.

    20) Стимулювання усвідомлення заходів з енергозбереження

Оператори визначають у великій мірі точні настройки і роботу комбікормового заводу. Для запобігання холостий роботи і простою машин вимикайте транспортні системи, машини, освітлення, опалення і вентиляцію, коли вони не використовуються. На цьому можна заощадити багато енергії. Навчання операторів і усвідомлення ними своєї ролі в здійсненні заходів з енергозбереження може додати ще кілька відсотків.

      Анкета (дадуть Вам наші спеціалісти якщо Ви звернетеся до нас)

     Ця анкета допоможе вам визначити, наскільки широко заходи енергозбереження використовуються на вашому заводі!

     Для визначення оптимального набору заходів з енергоефективності важливо враховувати всі необхідні параметри процесу виробництва кормів і використовувані рецепти. Наші представники готові допомогти вам визначитися з оптимальним рішенням з урахуванням конкретних вимог вашого виробництва.

     Наведені тут відсотки економії є орієнтовними і дані для середньостатистичних ситуацій.

джерела:

Інформаційний журнал комбікормової промисловості — InfoMil — Нідерланди

Практика і дані з діючих комбікормових заводів по всьому світу — Van Aarsen International — Нідерланди

 

Друк на дисках