«

»

Мар 14

Переваги використання обвалочно-жиловочних конвеєрів

Переваги використання обвалочно-жиловочних конвеєрів

     Обвалка м’яса — один з етапів переробки м’ясної сировини, під час якого від кісткового вмісту відділяється м’язова м’якоть, тобто, власне, м’ясо. Цією процедурою підлягає весь м’ясний асортимент, від свиней і ВРХ до птиці. Виконують обвалку вручну або за допомогою спеціального обладнання.

     Існує кілька видів обвалки:

динамічна — з використанням конвеєрів горизонтальних і з нахилом, з заданою швидкістю роботи,

потокова — з точки зору оброблення напівтуш чи четвертин на основні елементи,

статична (з одним робочим рівнем) — проводиться на стрічковому конвеєрі з використанням бічних паралельних столів — рекомендується застосовувати на підприємствах з невеликою продуктивністю,

детальна — для переробних підприємств з великою продуктивністю — додатково з можливістю підготовки м’яса для вакуумної упаковки і упаковки в одноразовому посуді в газовому середовищі.

    Лінія обвалки і жиловки призначена для обвалки і жиловки м’ясних туш на м’ясопереробних підприємствах.

    Обвалочний-жиловочний конвеєр служить для транспортування м’ясної сировини в напівтушах і чвертях до робочих місць персоналу з подальшим відділенням м’яса від кістки і сортовий оброблення (дожиловки). Перевага його використання, не тільки на великих, але і на середніх підприємствах, є максимальна оптимізація виробництва, збільшення продуктивності персоналу, строгий облік вхідної сировини на кістки і сортового після оброблення. На каркасі конвеєра з бічних сторін закріплюються столи зі знімними стільницями, які є робочими місцями персоналу. Знімні стільниці виготовлені з поліаміду. Транспортерна стрічка рухається по підтримуючими направлючими. Привід стрічки здійснюється за допомогою мотор-редуктора і привідного барабана. Швидкість основний транспортерної стрічки регулюється, виходячи з продуктивності персоналу. Над основною транспортерної стрічкою встановлюється стрічка для транспортування кісток, шкури і жив. Ці відходи оброблення надходять в спеціальний бункер, під яким знаходиться пластикова складальна ємність утилізації відходів. Для зручності санітарної обробки в підтримуючої конструкції передбачено пристрій для очищення стрічки. Кількість робочих місць і габарити конвеєра встановлюються відповідно до побажань Замовника.

     Принцип роботи обвалочной лінії

     М’ясо на кістці в підвішеному стані надходить до приймального конвеєрного столу для грубого оброблення на великі шматки. Напівтуші ВРХ доцільно обробляти на дві частини в підвішеному стані. Далі за допомогою стрічкової пилки на приймальному столі йде розпилювання на лопаткову, середню і стегнову частини. За допомогою конвеєра великі частини напівтуш транспортуються до робочих місць обвальщиків для відділення м’яса від кістки. При цьому великі шматки м’яса можуть направлятися на подальшу обробку, або складаються в ящики (тип Е2) вже безпосередньо для подальшого використання у виробництві або на продаж, як свіже м’ясо. Кість, шкура й інші відходи обвалки відводяться за допомогою додаткового конвеєра, який знаходиться вище основної лінії, і теж можуть підлягати врахуванню або контролю за якістю обробки.

     Великі шматки м’яса, відокремленого від кістки, на конвеєрній стрічці надходять до наступних робочих місць для сортової оброблення та дожиловки. Як правило яловичина сортується персоналом в чотири ящики Е2, а свинина в шість, які знаходяться в строго визначених місцях біля робочого обробного столу. У міру їх наповнення, ящики надходять до місця обліку та реєстрації, а на їх місце надходять порожні. На пульті обліку проводиться поділ між м’ясом для переробки і великими шматками для делікатесної групи, які можуть безпосередньо вступати на ділянку засолу і масування. М’ясо для переробки надходить в наслідок в машинний зал для подрібнення на волчках і кутерах. М’ясо для складського зберігання або продажу також реєструється і розподіляється по своїх місцях складування.

     Компонування обвалочний ліній і їх різновиди

Лінії для обвалки містять різне обладнання:

— Спеціальні столи для оброблення туш;

— Пневмоустановки для розміщення туші на обробному столі;

— Колоди для рубання м’яса;

— Електричні пилки;

— Пневмодошки для роботи з електропилкою.

     Лінії для обвалки використовують не тільки для свіжого м’яса. Якщо це не конвеєрне виробництво, то туші привозять заморожені, і в цьому випадку їх необхідно спочатку розморозити, потім ретельно відмити в спеціальній мийці, зважити і лише потім приступати до процесу відділення м’яса від кісткового скелета.

     У масштабах підприємства неможлива оброблення туш вручну за допомогою ножів. Для великих обсягів м’ясного виробництва застосовують ручну механізовану обвалку. Спеціальні конвеєри для обвалки по підвісним шляхах переміщують туші до робочого місця рубщика в зону дії стаціонарної або ручної електропили. Потім так звані відруби скидають на стрічку конвеєра для транспортування м’яса і переміщують до обвальщики, де вони за допомогою спеціальних пневматичних установок кладуть частини туші на обробний стіл і знімають м’ясо з грудей, стегон і інших частин. М’ясо та кістки потім знову поміщаються на той же конвеєр. Кістки по ходу руху знімаються з конвеєра і сортуються, а м’ясо транспортується далі на жиловку, дожіловку і обрядку. Незважаючи на технічні удосконалення, ручний вид обвалки має один істотний для виробництва недолік — на кістки ще залишається м’якоть.

     Найбільш популярним способом обвалки на м’ясокомбінатах вважається застосування сепаратора безперервної дії. Це пристрій подрібнює м’ясо разом з кістками, а потім розділяє тверду і м’яку складові. На виході утворюється кісткова маса і фарш. М’ясо механічної обвалки, або МДМ, готове до виробництва відразу після цієї процедури, однак в ньому можуть потрапляти дрібні частини кісток, сухожиль і навіть шкіри. Їх наявність передбачено технологічним процесом і строго регламентується.

     Переваги використання конвеєрної системи в тому, що вона не потребує обслуговуючому персоналі і при цьому підвищує продуктивність завдяки оптимізації стандартних маніпуляцій. Недарма великі підприємства не одне десятиліття успішно застосовують конвеєри для транспортування м’яса в своєму виробництві, тим самим збільшуючи оборот і прибутковість своєї справи. Обвалка є найбільш відповідальним технологічним процесом і вимагає підвищеної санітарного контролю. Використання конвеєра для обвалки багато в чому сприяє зниженню ризику порушення санітарних норм, оскільки максимально виключається людський фактор.

Друк на дисках