»

Мар 14

ВЕЛИКИЙ ВРОЖАЙ! А ДЕ ЙОГО ЗБЕРІГАТИ?

ВЕЛИКИЙ ВРОЖАЙ! А ДЕ ЙОГО ЗБЕРІГАТИ?

Потужностей для зберігання збіжжя все ще не вистачає. Вони бувають стаціонарні й тимчасові, вітчизняного й імпортного походження. Які компанії-виробники елеваторного обладнання готові піти на зустріч аграріям, щоб було куди засипати й де комфортно тримати урожай?
Зерносховища класифікують за багатьма параметрами. Важливим є період зберігання; їхні конструкційні особливості (ангари, елеватори тощо); види операцій, які проводяться там із зерном (сушіння та інша обробка); ступінь механізації; наявність установок для аерації насіння. Однак зараз звернімо увагу на аспект найголовнішій — на потужності зберігання.
Крупні гравці активізуються
Проїхавши Україною, ми зараз повсюди бачимо нові елеватори, силоси, ангари, споруджені чи не у кожному морському й річковому порту або при залізничних вузлах. Навіть там, де, як здавалося б, регіон не зерновий. Тобто в останні роки ринок промислового зернозберігання розвивається активно й різноманітно. З’являються нові технології, вітчизняне й імпортне устаткування. Крупні агрохолдинги, мабуть, першими усвідомили, що без цього ніяк, що зерносховища, крім іншого, по суті є логістично-перевалочними центрами, без чого взагалі неможливий сучасний бізнес.
Наприклад, 21 вересня 2016 урочисто відкрився елеваторний комплекс ПП «Агрофірми« Вільхівці »в м.Городенка, Івано-Франківської області на 85000 тонн. Все обладнання, яке входить до складу елеватора — торгової марки RIELA. Це потужний сучасний об’єкт, на якому вперше представлена нова зерносушарка, тип GDT 800/27/3, продуктивністю 160 тон / годину (по пшениці).
Співпраця між Riela та ПП АФ «Вільхівці» почалося в 2009 році з встановлення зерносушарки GDT 300/20/3, продуктивністю 42 т / год по пшениці. У 2014 році була запущена друга черга елеватора, яка складалася з сушарки GDT300 / 28/2, продуктивністю 60 т / год по пшениці, 7 силосів по 5 тон зберігання, і очисної машина Prof — seed 1006 2-А.
І ось, у вересні 2016 року, прийнята в експлуатацію третя черга елеватора, з новою зерносушаркою, 4 силосами по 10000 т і очисної машиною PROF-SEED 1006 2-A. Новітні технології: рекуперація тепла, уловлювачі пилу, утеплена шахта, висока продуктивність, дбайливе сушіння зерна, автоматизація всього процесу, — робить цю зерносушарку кращою на ринку обладнання для сушіння.
Аграрна галузь України сьогодні впевнено йде угору, намагається не пасти задніх і зернозберігаюча промисловість. Загалом кожного року будують багато нових великих елеваторів. Добре! Але чи достатньо? Експерти вважають що цього недостатньо.
Інвестиції — це гарантія розвитку. Готовність інвесторів вкладати кошти означає їх впевненість в майбутньому зростанні галузі та її прибутковості. Агросектор в економіці України є лідером за обсягами капітальних інвестицій. Тільки за січень-вересень 2016 року їх обсяг склав 41,5 млрд грн (дані Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки»). Це на 14,8 млрд грн або на 55,4% більше, ніж за відповідний період минулого року. Щоб по-справжньому оцінити масштаби капітальних вкладень в АПК.
Велика частина цих інвестицій у будівництво нових елеваторів і зерносховищ.
На ринку є багато компаній виробників і дистрибюторів як українського так і імпортного виробництва.
І при формуванні ціни на один і той самий проект у різних виробників може суттєво відрізнятися.
Фахівці компанії ТОВ «Агробестселлер» вважають, що висока ціна не завжди означає що таке обладнання не треба купувати, бо є пропозиції з меншими цінами. Тут дуже важлива не початкова ціна а строки експлуатації, терміни служби, сервіс та обслуговування.
Одні виробники це все закладають і виконують на високому рівні інші економлять на всьому, і навіть вже під час будівництва вартість проекту зростає, бо забули щось включити у вартість.
Лідером з компаній які пропонують справжні європейські технології, мають історію успіху більше 40-ка років та заслужили повагу у фермерів це обладнання німецької компанії RIELA.
RIELA
Проїжджаючи від заходу до сходу України все більше можна побачити елеваторного обладнання з написом RIELA.
Оцинковані сталеві силоси з хвилястої жерсті місткістю від 11 до 22 112 м? призначені для зберігання всіх типів зернових, олійних, бобових культур, кукурудзи, посівного матеріалу, комбікормів, та гранул, у яких хороша сипучість. Важливим показником міцності є дотримання вимог з вітрового та снігового навантаження.
Силоси торгової марки RIELA витримують силу:
вітру 31,24 м/с, 112,5 км/год., при встановленні на висоті до 1000 м над рівнем моря;
снігу 336 кг/м?, або 3360 Па.
Всі силоси статично перевірені, листи силоса виготовлені зі сталі S 350 G, мають двостороннє оцинковування у кількості 600 г/м2. Всі гвинтові з’єднання (клас міцності 8.8) і стики між листами ущільнені.
Оцинковані силосні галереї відрізняються стабільною конструкцією. Вони виготовлені з оцинкованих сталевих профілів, зі спеціальними захисними поручнями. Галереї в стандартному виконанні пристосовані до дії навантажень до 190 кг/м.п.
Згідно з розрахунками навантажень, у виробництві силосів торгівельної марки Riela, використовують опори двох типів: C і W подібні. Використання опор двох типів по висоті, значно збільшує міцність і витривалість силосу, притому, що виготовляються вони на листогинах, з подальшим приварюванням опорних стоп і гарячою гальванізацією. Опори мають цинкове покриття до 600 г/м?.
Дахи силосів постійно знаходяться під впливом шкідливих атмосферних факторів, тому для їх захисту торговою маркою RIELA пропонується покриття Solano (Соляно). Solano — це відштовхуючий на дію ультра-фіолетових променів шар, товщиною 0,2 мм, накладений на оцинковану сталь, який оберігає її від дії шкідливих атмосферних впливів. Шар Соляно утворює дуже міцне сполучення з оцинкованим листом і має практично необмежену тривалість експлуатації.
Щоб Ви могли зберігати врожай і продавати його в той період коли ціни найвищі на ринку потрібно мати свій елеватор, можна звичайно і чужим скористатися, але за це теж треба заплатити гроші і не малі.
Реалізуйте свою мрію, побудуйте елеватор!

Друк на дисках